Як Вибрати Пральну Машину | Поради Спеціалістів

- Apr 20, 2022

Більшість українців вже мають пральні машини “автомат”, які були придбані за минулі 30 років. При цьому багато пристроїв досі не виробили свій термін служби, але люди вважають, що техніку необхідно замінити через її моральне старіння. У цій статті ми розберемося у питанні, дамо рекомендації щодо вибору пральної машини та оцінимо варіант із ремонтом вже існуючої побутової техніки.

Скільки років може працювати пральна машина?

Сучасні пристрої (випущені після 2010 року) мають скорочений термін служби. Справа в тому, що виробники свідомо погіршують якість техніки та мінімізують можливості ремонту. Саме тому старі машини мають певну перевагу перед новими машинами. Для сучасних пристроїв термін служби може становити від 5 до 15 років, а старіші моделі можуть спокійно працювати 20-30 років.

Вибираємо пральну машину

Якщо ви хочете просто зайти в магазин і купити машину, яку порадить консультант, то цього категорично не варто. Такі працівники націлені на продаж пристроїв з найвищою комісією, їм не діло до вас і ваших потреб. Найкраще самостійно вивчіть відгуки в інтернеті, порівняйте ціни та характеристики різних моделей. Найкраще купувати пристрої від відомих виробників. Ми рекомендуємо Bosch, Siemens, Samsung, LG, Whirlpool, Gorenje, Ariston, Indesit, ASKO, AEG, Miele, Candy та інші популярні марки.

Пральна машина система управління ремонт

Фронтальне або вертикальне завантаження

Найважливіша характеристика пральної машини – це тип завантаження. Машини бувають вертикальними та фронтальними. Передні пристрої мають великий люк, через який завантажується одяг. Моделі із вертикальним завантаженням мають невеликий люк у верхній частині. Такі пристрої варто купувати у невеликі ванні кімнати, якщо ви заощаджуєте місце. Фронтальні пральні значно зручніші і є найпоширенішими.

Як правило, фронтальні машини легко ремонтувати у разі поломки. Багато майстрів відчувають труднощі із заміною підшипників у машинах із вертикальним завантаженням. Крім цього сама конструкція фронтальних прань значно простіше вертикальних машин, що спрощує ремонт і збільшує термін служби. Також величезною перевагою фронтальної техніки є можливість використання верхньої кришки – на неї можна поставити ящик із білизною. Також фронтальну машину можна вбудувати у меблі, що дуже зручно.

Модель із яким об'ємом барабана вибрати?

У більшості інтернет-магазинів та гіпермаркетах електроніки можна зустріти пральні машини з розміром барабана від 3 до 15 кг. Під цими цифрами мається на увазі не об'єм, а кількість сухого одягу, який можна завантажити в бак.

Для самостійних молодих людей підійдуть пристрої із завантаженням у 3-4 кг, для молодих сімей 4-6 кг, а для великих сімей із безліччю дітей – 6-12 кг. Моделі із завантаженням 12 і вище кг можна вважати надмірними. Такі машини підійдуть тим користувачам, які часто стирають велику кількість одягу чи постільної білизни.

Витрати води та електроенергії

Ці показники є одними з найважливіших при виборі пральної машини для дому. Чим більше води та електрики споживає пральна машина, тим дорожче обходиться кожне прання. Як правило, дорожчі пристрої споживають менше ресурсів, а прання економ-класу менш економічні. Варто зазначити, що Європейським Союзом було розроблено певні норми, які дозволили розділити пральні машини за класами, залежно від якості їхнього прання та віджиму.

Класифікація енергоспоживання пральних машин ведеться у літерах латинського алфавіту: G, F, E, D, C, B, A, A+, A++ та A+++. Найнижчий клас енергоспоживання - G (менше 0,39 кВт/год на кг), найвищий - А+++ (менше 0,13 кВт/год на кг). Насправді всі машини з класом А та вище – якісні. Іноді немає сенсу переплачувати за вищий клас задля економії 2 гривень за електроенергію.

Щодо споживання води, то тут ситуація більш заплутана. Сучасні пристрої можуть витратити за цикл прання від 40 до 80 літрів води. При цьому потрібно розуміти, що всі пристрої різні. Не можна порівнювати стиралку із завантаженням на 3 кг та машину із завантаженням у 12 кг. Саме тому потрібно вибирати моделі, порівнюючи з аналогічними за розміром. Але не варто переживати, витрати води пральною машиною - дуже маленькі, в порівнянні з ручним пранням. В крайньому випадку ви завжди можете скористатися ECO програмою, яка займатиме багато часу, але при цьому витратить менше природних ресурсів. Вибирати економічніші машини можна і з міркувань екології. Якщо ця тема вас турбує - то купуйте найпростіший пристрій.

Система управління та вибір програм

Для того, щоб працювати з пральною машиною було зручно, багато виробників оснащують пристрої системою інтуїтивно-зрозумілого інтерфейсу. Варто відзначити, що деякі моделі кардинально відрізняються одна від одної і недорогий пристрій з Німеччини може бути значно зручнішим за дорогий турецький вироб. Саме німецькі інженери славляться своїми інтерфейсами.

Пральні машини можуть оснащуватися механічною, електромеханічною та електронною системою управління. Механічні моделі можна зустріти лише у будинках у людей, електромеханічні іноді продаються в магазинах, а електронні є найпоширенішими. У електромеханічних машинах встановлюється спеціальний командний апарат, а електронні - невелика плата, до якої підключаються різні датчики. Електронні моделі сучасніші, мають велику кількість режимів роботи та можуть оснащуватися цифровим дисплеєм.

Для вибору програм найкраще підійдуть машини з поворотним колесом, кнопками та цифровим дисплеєм. Найчастіше прання оснащуються програмами для прання різних типів тканин (бавовна, синтетика, шерсть, шовк), для прання з різною тривалістю (швидка, 30 хвилин, 45 хвилин, 60 хвилин), програмами для видалення забруднень різних типів, а також спеціальні режими боротьби з алергенами та бактеріями. У більшості машин доступне регулювання температури, швидкості віджиму, а також можливість збільшення терміну полоскання. У деяких пристроях можна вибрати режим замочування одягу або навіть його кип'ятіння.

Деякі пральні машини можуть оснащуватись не класичними програмами, а спеціальними модифікаторами, які дозволяють змінювати характеристики програм прямо під час роботи. Найчастіше існують модифікатори часу та якості прання. Наприклад, класична програма прання "Бавовна" триває 120 хвилин. У разі використання режиму “Прискорити прання” воно скоротиться до 90 хвилин, а у разі застосування “Інтенсивного режиму” збільшиться до 150 хвилин. Різні виробники називають ці функції різними маркетинговими найменуваннями, але суть модифікаторів залишається такою самою.

машину із сушінням ремонт

Чи варто купувати машину із сушінням?

Останніми роками у магазинах з'явилися пральні машини із функцією сушіння. Такі пристрої раніше виробляли лише преміальні бренди – Miele, SMEG, AEG та ASKO. Але інші компанії поступово освоїли технологію та почали пропонувати своїм клієнтам комбіновані пристрої з функцією сушіння. Насправді набагато зручніше купити окрему сушильну машину та не намагатися з'єднати два пристрої в одному корпусі. Сушильні машини можуть випускатися як у конденсаційному виконанні, так і із застосуванням теплового насоса. А комбіновані пристрої коштують значно дорожче, при цьому не можуть забезпечити той же рівень якості, як 2 окремі пристрої.

Ще один великий мінус машин із сушінням – це ремонт. Більшість майстрів навіть не хоче зв'язуватися з такою технікою, т.к. вона помітно складніша за пральні машини. А комбінований пристрій швидше за все зламається протягом 5-10 років.

На які функції пральних машин привернути увагу при покупці?

Існує безліч опцій, на які користувачі не звертають уваги при покупці пральної машини. Найчастіше люди дивляться на обсяг барабана, зовнішній та кількість програм. Але в сучасних машинах існує багато технологій, які значно полегшують роботу з пристроєм. Вибирати машину потрібно з урахуванням таких опцій.

До таких функцій відноситься контроль дисбалансу, який дозволяє машині автоматично зупиняти роботу у разі формування грудки з білизни. Також важливо звернути увагу на систему AquaStop, яка захищає машину від протікання. Дуже важливою опцією є датчик рівня води (аквасенсор), за допомогою якого електроніка може аналізувати каламутність води та змінювати параметри прання під час роботи. До таких опцій можна віднести систему контролю піноутворення, яка може захистити техніку від утворення піни. Якщо за піною не встежити - вона може пошкодити електроніку пристрою або електричні з'єднання. Остання важлива опція – це система самодіагностики. Найкраще вибирати пральну машину, яка у разі поломки видає на дисплей код помилки. Це спростить як діагностику несправності, і ремонт техніки.

Ремонт та обслуговування пральної машини вдома

Якщо ваша пралка все ще працює справно, то купувати нову техніку не має сенсу. Найрозумніше рішення – це провести обслуговування існуючої побутової техніки. Для цього не обов'язково відвозити машину до сервісного центру. Працівники з нашої майстерні самі приїдуть до вас додому та зможуть провести ретельну діагностику приладу.

Після проведення огляду майстер з ремонту пральної машини повідомить, які вузли та агрегати перебувають у незадовільному стані. Зношуються можуть підшипники, зливний насос, нагрівальний елемент, заливні клапани, амортизатори, пружини, а також різні шланги та патрубки. Якщо ви заходите провести профілактику – наш фахівець замінить старі деталі та встановить нові – високої якості. Вартість ремонту в нашій компанії не змінюється вже 3 роки, що дає змогу заощадити кошти власника техніки.

    


Комментарии (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Зміст: